ראיון וכתיבה מירי ליטווק. ביוגרפיה של ד'

אבא אהב נשים – מתוך ביוגרפיה של ד' – ראיון וכתיבה: מירי ליטווק

פרקי ביוגרפיה של ד'. אבא נסע ללמוד

אבי היה חקלאי. הרי כולם היו חקלאים באותם ימים. הוא למד בטולוז בצרפת. הוא יצא מכפר סבא בדרכו לאירופה. קשרו לו נרתיק בד קטן על צווארו. היו בו כמה מעות. אני לא יודעת איזה כסף היה אז… בוודאי אלה היו פרוטות. כך הוא נסע לעולם הגדול. אף אחד לא נסע. אנשים אפילו לא ידעו לאן צריך לנסוע כדי ללמוד. אבל הוא נסע. הוא היה אדם מיוחד. אני מניחה שיצאו באוניה. הגיעו לאיזשהו נמל באירופה, אולי מרסיי…

תמיד אמרתי: אבא! איזה אומץ היה לך! מפלסטינה, בלי שפה בלי כלום, לנסוע לטולוז?

פרקי ביוגרפיה של ד'. אן – המאהבת של אבא

אחרי הלימודים אבא חזר והגיע לראשון לציון. כפי הנראה שם מצא עבודה. הוא גר אצל בני המשפחה שהתגוררו שם. אחד מבני הדודים שאצלם התגורר היה נשוי לאישה אמריקאית. אן. שמעתי עליה אחר כך. אמרו שהיא הייתה מאהבת של אבא.

שאלתי את דודי הזקן כשנפגשנו האם זה נכון. האם אן הייתה מאהבת של אבא? הרי תמיד אמרו בילדותי שאלה המצאות של אמא. דודי אישר את הדבר. הוא אמר שאבא אהב נשים. שהיו לו רומנים. לא רק עם אן, גם עם נשים אחרות. הוא הזכיר מישהי בשם ציפקה, שהייתה גם מאהבת של אבא. ועוד נשים.

שנאה בוערת. פרטי ביוגרפיה של אמי

אמא שנאה את המשפחה של אבא. לאבי הייתה אחות בשם שלומית. זה היה גם שמה של אמי. אחותו של אבא גרה בכפר סבא בבית שאני זוכרת היטב. בית יפה של פעם. כמה מדרגות הובילו לכניסה.

הדודה שלומית הייתה אישה נמוכה מאוד. היו לה כפות רגליים קטנות מאוד. בתור ילדות אהבנו מאוד ללכת לביתה. שם יכולנו לנעול את נעליה ולהתהלך בהן. בגלל הרגליה הקטנות. לא ביקרנו שם לעתים קרובות ולא נשאר קשר עם החלק הזה של המשפחה.

לפגישה ראשונה ללא תשלום צרו קשר

לסרטונים על מירי ליטווק

 

להשאיר תגובה

twenty + 12 =