אירן נמירובסקי. מה ביוגרפיה ומה אמיתי?

בין ביוגרפיה לדמיון – פרטים אישיים בספרות של אירן נמירובסקי

ביוגרפיה – מה אמיתי בסיפור?

קוראים רבים מייחסים לפרטים בספר, רומן או נובלה, משמעות אוטוביוגרפית. "זאת הביוגרפיה שלו", אנחנו אומרים לעצמנו. הסיפור קולח ונשמע כל כך אמיתי עד שחושבים שהוא נכתב בדיוק על פי אירועים אמיתיים.

הסוף של "זבובי הסתיו" מאת אירן נמירובסקי

בשנת 1931 יצא לאור ספרה של אירן נמירובסקי "זבובי הסתיו". מבקרים רבים הביעו מורת רוח מסוף הספר. הם חשבו שהוא לא אמין ומלודרמטי.

הרומן של הסופרת הנודעת מספר קורות משפחה אריסטוקרטית שנמלטת לפריז. האירועים מתרחשים אחרי המהפיכה הבולשביקית. טאטיינה איוואנובנה היא ניינייה זקנה ששירתה את המשפחה כל חייה. היא אינה מצליחה להסתגל לחיים החדשים. הכל השתנה. אך יותר מכל מצפה טיטיאנה לבוא החורף. בלעדיו, בלי הקור והשלג הכבד אין היא יכולה להמשיך. ואלה מאחרים להגיע…

מות המחנכת – פרטי ביוגרפיה

הנייניה מוצאת את מותה במי הסיין. נמירובסקי, סופרת צעירה אז, לא שינתה את סוף הסיפור. היא לא עשתה זאת גם כאשר שכתבה אותו מאוחר יותר. נמירובסקי העידה בכתביה האישיים שזהו בעצם הפרט היחיד בספרה שלקוח מן המציאות.

בתיאור ההתאבדות של טאטיינה איוואנובנה משחזרת נמירובסקי את מותה של המחנכת שלה זזל. אישה צעירה ועדינה זו אהבה את בת טיפוחיה. אירינה הקטנה החזירה לה אהבה כאילו הייתה לה לאם. הקשר בין השתים היה כה עז שעורר את זעמה של אמה של אירינה. זאת חזרה ואיימה לשכור עבור בתה מחנכת אחרת, ממוצא אנגלי.

לפגישה על כתיבת ביוגרפיה צרו קשר

 

 

 

 

להשאיר תגובה

fifteen + 7 =