יש מחיר לפרטיות - ביוגרפיה

ביוגרפיות מומלצות – קתרין דנב

ביוגראפיה נרחבת של השחקנית הצרפתית האגדית קתרין דנב נכתבה בידי ברנר ויולט ויצאה לאור בהוצאת פלמריון. בתרגום חופשי ניתן לקרוא לה "יש מחיר".

מלבד סיפור הקריירה הארוכה והאינטנסיבית של השחקנית שהיום היא בת 75, הספר דן בכמה שאלות מעניינות כמו הדימוי המסחרי מול החיים הפרטיים.

קטרין דנב - סיוגרפיה
קטרין דנב – היום בת 75

לשמור על הפרטיות

קתרין דנב ששיחקה ביותר ממאה סרטים ידועה בקנאות בה היא שומרת על פרטיותה. נדמה שמלבד לאישיותה המופנמת יש תפקיד לנורמות תרבותיות מקומיות בארצה. המרחק הבין אישי בצרפת שונה מזה שאנו רגילים בו בארץ. למשל, באחד הראיונות הטלוויזיוני כשלדנב מוצגת שאלה שלטעמה פרטית מידי, היא מעמידה את המראיין על טעותו ואומרת רק שאין בדעתה להגיב. היא עושה זאת ללא התנצלות ומנמקת את עמדתה בלי לצפות ללחץ נוסף מצד המראיין. התנהגות שקשה לתארה בתקשורת שלנו.

תחילת הדרך

קתרין דנב החלה את הקריירה הקולנועית שלה קצת במקרה, בהיותה תלמידת תיכון. אחותה הגדולה פרנסואז עשתה אז את צעדיה הראשונים בתחום המשחק הקולנועי והצטלמה בסרט בו לדמותה הייתה אחות. במהלך החיפוש אחרי שחקנית מתאימה פרנסואז הציעה לאחותה הקטנה קתרין להשתתף בסרט. קתרין היססה. היא לא חשבה אז על קריירת משחק. היא מעידה על עצמה שהייתה מאוד ביישנית, ובוודאי לא ראתה בדמיונה שתוכל להיפך לכוכבת. זה היה לפני החופש הגדול. אביה מוריס דורלאק אמר לה: "יהיה לך כסף כיס כמו שלא היה לך אף פעם…" אחר כך הבמאי הצרפתי הידוע רוז'ה ואדים מצא את קתרין רואיה להשתתף בסרטו וגם התפתח סיפור אהבה בין השניים. זאת הייתה ההתחלה.

לעמוד על המשמר


על אף התהילה הגדולה והתואר של "האישה היפה ביותר בעולם" בראיונות הרבים שמשתתפת קתרין דנב היא לא מרבה לגלות או כמו שנוהגים היום לומר "לחשוף" פרטים אישיים. מתחילת הקריירה שלה כאשר הייתה צעירה מאוד היא נעזרה בעצה של עורך דין שהציע לה להגיש תביעה בכל מקרה שהפרטיות שלה נפרצת, בכל מקרה שפורסמו פרטים לא נכונים או לא אמינים או פרטים שהיא לא נתנה את אישורה לפרסם. כך היא נהגה במשך כל דרכה המקצועית. עד היום עורכי הדין שלה הגישו לא פחות משישים וחמש תביעות משפטיות בענייני הגנה על הפרטיות.
הדרך של קתרין דנב לא לענות לשאלה שלא ראויה לתשובה היא מרשימה.
דבריה על הקולנוע, על הרגשות, על המשפחה מצטיינים באיפוק. היא לא מהססת להצביע על טעויות שעשתה ומבטאת לבטים.

אישה שהיא אימפריה.

Bernard Violet, Deneuve, L'affranchie, Frammarion, 2007.

לקביעת פגישה לכתיבת ביוגרפיה צרו קשר