הוצאה לאור של ספר

הוצאה לאור של ספר – איך עושים את זה?

הוצאה לאור של ספר – מהן ההחלטות החשובות?

קודם שהכל יהיה כתוב

כתבתם כבר את סיפורכם. עבדתם והתייגעתם. סיימתם את כל התלבטויות העריכה: מה יכנס. מה להשמיט. בדקתם שאין חזרות. שאין שום דבר מיותר. עשיתם הגהה והתקנה לדפוס. כל זה חשוב מאוד.

גם כאשר הטקסט מוכן יש הבדל בין טקסט שכותבים לחברים ולבני המשפה לבין ספר היוצא בדפוס. הוצאה לאור של ספר – למה צריך לשים לב?

המראה הכללי – ספר הוא חפץ

עכשיו עליכם להחליט על המראה הכללי של הספר.

יהיה זה ספר שנועד בעיקר לקריאה, עם הרבה טקסט באותיות קטנות וברווחים צפופים?

או , לחלופין

ספר-אלבום  שהעיקר בו יהוו תמונות. גדולות וקטנות, ישנות וחדשות. באיכות מצוינת וגם בשחור-לבן מהוהות של פעם. הטקסט ישמש רק סימני דרך, מעין ליווי. להם ליווי.

ספר קריאה או אלבום תמונות

הספר מהסוג הראשון יודפס על נייר דק יותר לנוחיות הדפדוף והחזקה ביד בעת קריאה. ספר שהוא אלבום יודפס על נייר עבה יותר. הנייר יקנה לספר מראה של חפץ נוי. ספר מהסוג הראשון יהיה בפורמט קטן יותר, בשונה מספר-אלבום שנוהגים לפרוש אותו על השולחן ולהתבונן בו תוך דפדוף אטי.

למשש ולראות בעיניים

מיקום הטקסט והתמונות בעמוד, מספר תמונות, סוג הגופן, כותרות  – כל אלה גם זקוקים להחלטה לפני שניגשים לדפוס. איך עושים הוצאה לאור של ספר כדי שהוא יראה על הנייר כמו במחשב?

רוב תהליכי ההכנה לדפוס נעשים במחשב, כולל ההגהות והתיקונים, אך אל תזלזלו בנייר ובצבע. תגשו לבית הדפוס. תבדקו אם הצבע הוא כפי שראיתם בדמיונכם. תמששו את נייר הכריכה.

העתק ניסיון עשוי לגלות לכם דברים שלא נתתם עליהם את הדעת. נייר עמודי הפנים, כיסוי מבריק, גוני צבע וקיפולים. דיוק העבודה בכל אלה נותנים את המראה המושלם והמוקפד.

לקביעת פגישה ראשונה חינם צור קשר

להתרשמות מדוגמאות של ספרים של ההוצאה היכנסו כאן