כתיבת ספר אישי כתהליך מרפא

כתיבת ספר אישי כתהליך מרפא – הרעיון בא מהאדם עצמו

רגע של משבר ומעבר

לעתים הרעיון להוציא לאור ספר זיכרונות, ביוגרפיה או ספר על סיפור חיים בא מהאדם עצמו. זה קורה בדרך כלל במעבר בין התקופות בחיים. במקרה כזה כתיבת ספר אישי כתהליך מרפא מקבל תפקיד נוסף. למשל, כאשר מפסיקים לעבוד ויוצאים לגמלאות יש צורך להביט לאחור ולערוך סיכום. גם הזמן מתפנה מעט ונוצר חלל שמחשבות נכנסות בו והזיכרונות מתחילים לבוא ולהטריד את מנוחתנו.

לפעמים הרעיון של הוצאה לאור של ספר סיפור חיים נולד כתוצאה מאירוע עצוב כמו התאלמנות ואובדן, אך לפעמים דווקא מאירוע גדול ומשמח. למשל, רבים מציינים שהם מביטים על החיים במבט חדש דווקא ברגע שנכד מופיע לעולם. כדאי לחשוב על כתיבת ספר אישי כתהליך מרפא. במקרה כזה איסוף החומר מתמלא משמעות חדשה ומבט חדש על החיים מופיע.

כתיבת ספר אישי כתהליך מרפא – מניע עלום

אך קורה שאף האדם עצמו אינו יודע להסביר את הצורך להוציא לאור את סיפורו בכתובים. פשוט חשים תשוקה חזקה או תחושת חובה לעשות כן.

במקרים כאלה פגישות ראיון והתכוננות אליהן במהלך השבוע נושאים אופי תרפויטי, והתהליך כולו מסתבר כתהליך ממעמיק ורב גילויים. כתיבת ספר אישי כתהליך מרפא: יש בו התבוננות וליבון, בחינה חדשה של אירועי העבר ושל הנפשות הפועלות. בסופו חשים השתחררות ורגיעה.

לפגישת הסבר והיכרות ללא תשלום צור קשר

לדוגמאות של ספרי ביוגרפיה וסיפורי חיים לאתר הרשמי של הסופרת מירי ליטווק

 

להשאיר תגובה

3 × four =