לכתוב ספר - לא תמיד מצליחים לבד

כתיבת ספר אישי כתהליך מרפא

"למה את רוצה לעשות ספר?" שאלתי אותה.

היא היססה. היה לה קשה להסביר. "כבד לי", היא אמרה לבסוף. "עברתי דברים קשים. קשים מאוד".

סיבות לכתיבת ספר אישי

הסיבות לספר אישי יכולות להיות שונות. אחדים חושבים על הילדים והנכדים. "החיים שלהם שונים כל כך מהחיים שלנו, והם מתקשים לדמיין את מה שאנחנו עברנו. חשוב שיידעו, בין אם הם רוצים לדעת היום או ירצו לדעת אחר כך. הרי אנחנו לא נהיה כדי לספר להם…". יש שרוצים להציג את ההישגים ולזכות במחמאות ובכבוד.

כתיבת ספר אישי כתהליך מרפא – סיכום

אבל יש שרוצים לעשות סיכום לחייהם, לחשוב, להרהר, לבחון ולתת משמעות. בגיל מסוים הדבר הוא טבעי: לספר כדי לספר, להוציא, לפרוק, ולאו דווקא כדי לזכות לתגובה, לדברי שבח. כמו מכתב לחבר. לחברים, לילדים, לבני הדור הצעיר. לספר. פשוט צורך. מגיע זמנו של כל אדם לעשות חשבון נפש. בגיל מסוים מבינים שהרוב כבר מאחור ורוצים לעשות סיכום.

לחוות את העבר

תהליך ההתבוננות פנימה מלווה במעין קתרזיס. האדם מעביר בדמיונו ובמילים את אירועי חיו. הוא חווה אותם מחדש, אך מנקודת מבט של אדם בוגר, אחר, בעל ניסיון. גם אם מדובר באירועים קשים ובייחוד אם מדובר בכאלה, החוויה המחודשת מעניקה לו תחושת פורקן. האירועים והרגשות כמו נפרדים ממנו, עוזבים את האדם והוא חש שחרור והזדככות.

יש לך כתובת

בתהליך העבודה של כתיבת ספר אישי עם סופרת שכותבת את הסיפור הלכה למעשה ודואגת לכל ההיבטים הטכניים הן של הכתיבה והן של ההוצאה לאור, האדם משוחרר מייסורי הניסוח וארגון החומר. הוא יכול להתרכז ללא הפרעה בלספר את סיפורו. ויש לו נמען, יש לו כתובת, ליווי ואוזן קשבת : הכותבת והעורכת של סיפורו.  הוא יכול להתמסר כל כולו לחוויה.

לפגישת הסבר והיכרות ללא תשלום צור קשר

למידע על הכתיבה לאתר הסופרת 

לספרה החדש ש ל מירי ליטווק לאתר הוצאת כרמל

 

 

להשאיר תגובה

thirteen − 2 =