לכתוב סיפור על אהבה, איך עושים את זה? לב טולסטוי

לכתוב סיפור על אהבה, איך עושים את זה?

משפחה איננה אידיליה

אנחנו נוטים לראות את מוסד המשפחה באור אידילי, תור גוף אוהב. אך למעשה אין הדבר כך. סכסוכי הורים, קנאת אחים, העדפת ילד זה האו אחר, הורה שנוטש. כל זה קיים. אבל אם רוצים לכתוב סיפור על אהבה, איך עושים את זה? איך להביא לקורא את האהבה והגעגועים שלך לאבא שכבר איננו, לאמא, לאחות שהלכה לעולמה בטרם עת או על בת שחלתה בסרטן ומתה מבלי לפול לקלישאות, לביטויים חבוטים שחוקים דלי ביטוי?

לכתוב סיפור על אהבה, איך עושים את זה בלי להיות משעמם?

לא במקרה כתב טולסטוי שכל המשפחות המאושרות דומות זו לזו.אל תתפתו לספר כמה האדם היה נהדר, כמה היה מושלם, אהוב על הבריאות, מלא שמחה ואהבה. זה משעמם ולא אמין, פשוטו כמשמעו.

לכתוב סיפור על אהבה, איך עושים את זה מבלי שהסיפור יהיה משעמם, דומה לכל שאר הסיפורים על אמהות, אבות והילדים?

לכל אחד יש חולשות

חשבו על תכונות בולטות של האדם שאהבתם. מה אהבתם בו? תארו. אבל אל תשכחו את המגרעות. לכל אחד יש. גם את המגרעות אפשר לאהוב. על מגרעות אפשר גם לצחוק. והומור הוא תבלין מצוין שהולך עם כל דבר.

אין לדבר על אהבה במונחים עקרוניים

תיארתם את הדמות שלכם בסיפור? עכשיו חשבו על עצמכם. על המצבים בהם ההחלטה או המנהג שלכם השתנה בעקבות דעה או מילה של אדם אהוב ומוערך. מה למדתם? ואל תשכחו להביא דוגמה. אין לדבר על אהבה במונחים עקרוניים. "היא הייתה טובת לב". זה לא מספיק. ספרו על מה ויתרה. איך ידעה להתאפק במקרה שכל אחד אחר לא היה מצליח. איך יעצה, איך קיבלה את קשיי החיים. מניין לקחה את הכוח.

כי לאהוב זה להכיר.

לפגישת היכרות והסבר ללא תשלום צור קשר

לדוגמאות של סגנונות כתיבה ועיצוב לאתר הסופרת

להשאיר תגובה

nine − 7 =