נושאים מעניינים לכתיבה? כל נושא הוא מעניין, השאלה רק איך הוא כתוב

נושאים מעניינים לכתיבה?

נושאים מעניינים לכתיבה? כל נושא הוא נושא מעניין לכתיבה. יתרה מזו, כל סיפורי העולם סובבים סביב מספר נושאים מוגבל. העניין הוא רק כיצד הנושא מטופל, מאיזו זווית מוצג, אילו שאלות מעורר ובאיזו שפה משתמש הכותב.

נושאים מעניינים לכתיבה או זווית ראייה מעניינת

אתם כותבים על אהבה, על בגידה, על מחלה או על מוות. לנקודת מבט, לזווית בה אתם מאירים את הנושא יש חשיבות גדולה. למשל, אני יושבת לי ליד שולחן של סטיקייה נידחת, ורואה שני אנשים, בחור ובחורה, רבים. תחילה הם מדברים די בשקט. אני רואה את המבטים הכועסים. אך לאט לאט הרוחות מתלהטות. והם מתחילים להשליך זה לעבר זה האשמות ודברים כואבים. מהמרחק שלי אני יכולה לשמוע רק חלק. אך לפי מה שאני שומעת, זה לא מלבב כלל…

איזו זווית נבחר?

ובכן, איזו זווית ראייה נבחר כדי לתאר את המקרה? המקרה כלל וכלל אינו מקורי ולא יוצא דופן: אנשים חיים בזוג – זה טריוויאלי לגמרי. וכל זוג רב. איש לא יתווכח אתי על כך. אבל.. אם נתאר את המקרה מצד האישה, יהיה זה סיפור אחד. אם נבחר נקודת מבטו של הגבר – יהיה זה סיפור אחר. אך שתי אלה גם הן זוויות שגורות וחבוטות. ומה אם… מה עם החתול שמסתובב בין הרגליים של האנשים? חתול שחור קטן שמלטף בזנבו את רגלי האישה. הוא מדגדג אותה ברכות. הוא מלפף את הסנדל הזוהר שלה. הוא רוצה לאכול, חתיכה קטנה, עצם… אבל לא, היא… לא היא לא שמה לב.

או למשל, בעל הבית הזקן שעומד מאחורי הדלפק ליד הקופה. גם הוא רואה את הסצנה הדרמטית. מה ה-ו-א חושב? מה ה-ו-א רואה? הוא בוודאי ראה דברים רבים כאן בסטיקייה המוזנחת הזאת. אבל מה מעסיק א-ו-ת-ו ברגע זה?

הנה לכם סיפור. נושא מעניין לכתיבה. נושא מעניין מאוד.

 

לפגישה חינם ללא התחייבות צרו קשר

לערוץ היוטיוב של מירי ליטווק

 

 

 

 

 

 

להשאיר תגובה

fifteen + eighteen =