עטיפה שך ספר זיכרון מעוצב. איור: מנשה קדישמן

ספר זיכרון מעוצב – לא תמיד היותר יקר הוא יותר טוב

החלטתם לכתוב ספר זיכרון כמתנה לסבא? עברתם את תהליך הפגישות והראיונות, ועכשיו הגעתם להוצאה לאור של הסיפור. איך ומה עושים?

איך יחליט הקורא לפתוח ספר זיכרון מעוצב או להניח בצד?

עיצוב של ספר זיכרונות משפיע על הרושם שנוצר, על החשק של כל מי שלוקח את הספר הזיכרון המעוצב לידיו להחליט לקרוא בו או להניחו בצד. ולא תמיד היותר יקר הוא יותר טוב.

חשוב שהפקת ספר זיכרון מעוצב תהיה מדוקדקת ולא מרושלת, לכן יש להפקיד את העבודה בידי בעל מקצוע מנוסה. לפני שאתם מחליטים בקשו לראות הספרים שעשה בעבר.

מה משפיע על המראה המוקפד של ספר זיכרון מעוצב?

מי שלא מעורה בסודות מקצוע הדפוס אולי לא ידע לעמוד על הפרטים ולא יוכל להצביע על הסיבות המדויקות מדוע ספר זיכרון מעוצב זה נראה פחות טוב מן האחר. האם זה מיקום הטקסט בעמוד, גודל תיבת הטקסט, איכות התמונות, עריכתן או מיקומן?

נייר דק מידי שנבחר משיקולי חסכון עלול ליצור רושם של חוברת פרסום ולא ספר. אותיות גדולות מידי במרווחים גדולים על נייר כרומו מבריק עלולות לרמוז שאין הרבה מה לקרוא כאן ושהכסף מנסה לפצות על דלות התוכן.

עטיפה עבור ספר זיכרון מעוצב

בחירת העטיפה גם היא חשובה. אל לכם לפול בפח שהרבה מעצבי ספרים גם בהוצאות הגדולות והמפורסמות טומנים ללקוחותיהם: חשבתם לשים תצלום של אדם אהוב על העטיפה? שימו לב שאליכם התמונה מדברת כי עבורכם זה דבר אישי: סבא שאתם מכירים ואוהבים.

במקום לראות את התמונה כפי שהיא, בהתבונן בה אתם רואים את יציר הדמיון שלכם, את אהבתכם לאותו אדם, את הזיכרון הנעורים שלכם או את העבר המשותף. לא כך הצופה הלא מעורב, הקורא הפוטנציאלי שלוקח את הספר לידיו. עבורו התצלום יקר הערך עלול להיות רק תצלום ישן ומהוה שלא רואים בו הרבה, בלי רומנטיקה ובלי סנטימנטליות. לכן רצוי להיעזר בבעל מקצוע שיש לו עין אמנותית וטעם, ואל תפחדו משינויים בתמונה, מחיתוך ועריכה לטובת הרושם הבהיר וקולע, משינויי צבע או בחירת פרגמנט, קטע בלבד.

אם יש באפשרותכם להסתייע בשירותי מאייר או להשתמש בתמונה של צייר יהיה זה בדרך כלל לטובת העניין. יצירה טובה מעבירה תמיד יותר מאשר צילום מצוין.

כדי לראות דוגמאות: ספר זיכרון מעוצב

לפרטים נוספים ופגישה ראשונה ללא תשלום צור קשר

לעיון בספרים ובתרגומים לאתר הרשמי של הסופרת מירי ליטווק 

להשאיר תגובה

four + 15 =