מירי ליטווק - סופרת ומתרגמת, כותבת סיפורי חיים

בעלת תואר ראשון באמנות התיאטרון מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני מאוניברסיטת סורבון שבפריז. ספרה רוסיות ישנות עירומות בהוצאת ספרית פועלים, מתאר בביקורתיות ובהומור עוקצני את החוויה של מהגרת במציאות הישראלית המחוספסת. בספרה שמש מאחורי הגב שיצא לאור בסדרה כבשה שחורה בהוצאת הקיבוץ המאוחר, הגיבורה מטלטלת בין גבר לגבר, בין מדינה למדינה. בספר געגועים לחושך בהוצאת הסדרה כבשה שחורה בהוצאת הקיבוץ המאוחד, בשפה שנונה, פיוטית ומהוקצעת בוחנת המחברת שני סיפורים כמו שתי השתקפויות ומתחקה בדייקנות מרתקת אחרי התמורות בתחושות הנפשיות והגופניות של הדמויות. אונייגין שאהב את סבתא קלרה בהוצאת כרמל, שוזר את ההיסטוריה המשפחתית של ליטווק עם תולדות ברית המועצות וישראל.

מירי ליטווק עוסקת גם בתרגם שירה ופרוזה. בין תרגומיה שירי אנה אחמטובה, בוריס פסטרנק, מארינה צווטאייבה, אלכסנדר בלוק, אנטון צ'כוב, אונורה דה בלזק, יבגני זמיאטין וכן מכתבי חיים ויצמן וזאב ז'בוטינסקי ועוד. כלת פרס ראש הממשלה.

בעלת הוצאה לאור מירי ליטווק – סופרת זיכרונות לכתיבה והוצאה לאור של ביוגרפיות וסיפורי חיים. כתבה עשרות ספרים המבוססים על ראיונות וחומר תיעודי, ביניהם לא מעט של ניצולי שואה. 

מספרים עלי

נגישות