בלוג

מירי ליטווק

מלבד ספרי פרוזה ותרגומי שירה הזדמן לי ללוות אנשים שונים במסע אישי של כתיבת סיפור חיים. אני מתמסרת לתהליך ונכנסת לנבכי הנפש של המספר בדרכו של סופר שחייב להכיר והלבין כל דמות, וכל פרט בסיפורו.  לב הדובר נפתח לפנַי ודרך הדלת הזאת הסיפור זורם אל קוראיו. עשיר, אמין, מדויק ומלא עוצמה.

מירי ליטווק

מלבד ספרי פרוזה ותרגומי שירה הזדמן לי ללוות אנשים שונים במסע אישי של כתיבת סיפור חיים. אני
מתמסרת לתהליך ונכנסת לנבכי הנפש של המספר בדרכו של סופר שחייב להכיר והלבין כל דמות, וכל
פרט בסיפורו.  לב הדובר נפתח לפנַי ודרך הדלת הזאת הסיפור זורם אל קוראיו. עשיר, אמין, מדויק
ומלא עוצמה.

צור קשר

טיפים לכתיבה

טיפים לכתיבה

על רגל אחת כמה טיפים – טיפים לכתיבה – מה לא לשכוח – ממה לא להיבהל

לא הכל יכנס –

לא כל מה שיש בחיים יכנס לסיפור הכתוב. זה בין החשובים כשמדובר בטיפים לכתיבה – נכון שיש חשק לשפוך את הכל, לספר את הכל. אם תעשו כך הטקסט יהפך לבלגן. לא יהיה לו התחלה, אמצע וסוף והוקרא יתקשה לעקוב.

תחושה של שחרור –

הכתיבה עצמה היא תהליך מרפא, תהליך של קתרזיס. הדברים נשפכים מהלב בלי חשבון, בלי מעצור, אך גם בלי סדר. תהליך הכתיבה מעניק תחושת שחרור, הקלה. מפתה לחשוב שאם אני מספר "באופן" טבעי, הכל יהיה טוב. זאת טעות. "באופן טבעי" זה רק שלב ראשון. אחר כך שמים את הטקסט בצד "לנוח" ומתחילים לעבוד.

העיקר זה למחוק –

למחוק. זה הדבר החשוב. יש לכם רשמים, זיכרונות שממלאים לכם את הראש, את הלב ומבקשים לצאת החוצה? בסדר. תוציאו! אבל עיקר העבודה נעוצה במחוק. כתבתם, עמלתם? זה היה קשה כל כך! עד שהצלחתי לשבת, לארגן את עצמי, לייחד את הזמן מהיומיום, מהעבודה. למחוק את מה שאני עצמי כתבת – זה קשה. חזק ואמץ! אבל אם לא תצליחו, לעולם לא תגיעו לא רק טקסט טוב, אף לא לטקסט בהיר שהקורא יתקשה לקרוא.

עריכה עושה סדר –

העריכה היא עיקר העבודה, והיא גם זו שלוקחת גם את רוב הזמן ורוב הכוחות. כדי לערוך טקסט יש צורך לראות אותו באור ביקורתי, להתרחק מההרגשות שהוא מעורר.

לפגישה ראשונה ללא תשלום צרו קשר

על הכתיבה היכנסו לעמוד תהליך הכתיבה

לבלוג של הסופרת מירי ליטווק באתר סלונה

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות