בלוג

מירי ליטווק

מלבד ספרי פרוזה ותרגומי שירה הזדמן לי ללוות אנשים שונים במסע אישי של כתיבת סיפור חיים. אני מתמסרת לתהליך ונכנסת לנבכי הנפש של המספר בדרכו של סופר שחייב להכיר והלבין כל דמות, וכל פרט בסיפורו.  לב הדובר נפתח לפנַי ודרך הדלת הזאת הסיפור זורם אל קוראיו. עשיר, אמין, מדויק ומלא עוצמה.

מירי ליטווק

מלבד ספרי פרוזה ותרגומי שירה הזדמן לי ללוות אנשים שונים במסע אישי של כתיבת סיפור חיים. אני
מתמסרת לתהליך ונכנסת לנבכי הנפש של המספר בדרכו של סופר שחייב להכיר והלבין כל דמות, וכל
פרט בסיפורו.  לב הדובר נפתח לפנַי ודרך הדלת הזאת הסיפור זורם אל קוראיו. עשיר, אמין, מדויק
ומלא עוצמה.

צור קשר

מה חשוב בכתיבת סיפור? – זיכרונות בצבע

מה חשוב בכתיבת סיפור? – זיכרונות בצבע

כתיבת סיפור חיים אחד – עם כל החושים

כדי שהסיפור שתכתבו – סיפור חיים או כל כתיבת סיפור – יהיה קולח ומעורר עניין, כדי שירצו לקרוא אותו, לא מספיק לפרוש את האירועים ולספר מה קרה בסדר מובנה ובעברית רהוטה. חשוב לפנות לכל חושי הקורא ולהעשיר את הסיפור בתיאורי צבע, ריח, מגע ופרטים אחרים שיסייעו לטקסט להיות נגיש ועשיר. חשוב שהקורא יוכל לראות את המתרחש בעיני דמיונו ולחוש את עצמו במקום הכותב.

תרגיל קטן לפני כתיבת הסיפור עצמו

כדי להצליח בכתיבה עשו לעצמכם תרגיל קטן: עצמו עיניים ודמיינו את הסיטואציה אותה אתם רוצים לתאר והיא חלק מהסיפור. נסו להיזכר בפרטי המקום כשאתם מפעילים כל חוש וחוש בתורו: מה רואים? מה שומעים? מה צבע הדשא? מהיכן בא האור? מה מרגישים באצבעות הידיים? הרגליים? והריחות? האם רוח הים מלחחת את השפתיים ומרגישים מלח בלשון?

כשפרטי הסיפור חודרים לעולם הדימיון

תנו לפרטים בכתיבה לטפס אט אט לתוך עולם הדמיון ולהקיף אתכם. עד שתחושו שאתם נמצאים שם, במקום ההוא ובזמן ההוא. ורק אחר כך החלו לכתוב את סיפורכם.

לפגישה ראשונה ללא תשלום צור קשר 

 לסרטונים של מירי ליטווק

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות