בלוג

מירי ליטווק

מלבד ספרי פרוזה ותרגומי שירה הזדמן לי ללוות אנשים שונים במסע אישי של כתיבת סיפור חיים. אני מתמסרת לתהליך ונכנסת לנבכי הנפש של המספר בדרכו של סופר שחייב להכיר והלבין כל דמות, וכל פרט בסיפורו.  לב הדובר נפתח לפנַי ודרך הדלת הזאת הסיפור זורם אל קוראיו. עשיר, אמין, מדויק ומלא עוצמה.

מירי ליטווק

מלבד ספרי פרוזה ותרגומי שירה הזדמן לי ללוות אנשים שונים במסע אישי של כתיבת סיפור חיים. אני
מתמסרת לתהליך ונכנסת לנבכי הנפש של המספר בדרכו של סופר שחייב להכיר והלבין כל דמות, וכל
פרט בסיפורו.  לב הדובר נפתח לפנַי ודרך הדלת הזאת הסיפור זורם אל קוראיו. עשיר, אמין, מדויק
ומלא עוצמה.

צור קשר

ספר ביוגרפיה – מתנה לגיל 80

ספר ביוגרפיה – מתנה לגיל 80

מתנה שהיא תהליך, חוויה משותפת

לא עוד ארוחה במסעדה. לא עוד בגד, תכשיט  או חפץ נוי. ספר ביוגרפיה, סיפור חיים זאת מתנה לגיל 80. מתנה עם תוכן! ספר ביוגרפיה – זאת מתנה לגיל 80 שמסכמת לא רק את החיים אלא גם את התהליך המשותף למשפחה שלוקחת חלק בהחלטות הקשורות בספר.

לצאת מהבדידות

אדם מבוגר בדרך כלל בודד. יותר מאדם צעיר. הוא מתקשה לנוע ולכן מוגבל בדברים שהוא יכול לעשות. הוא נמצא יותר בבית ורואה פחות חברים. בדרך כלל הבילויים שלו פוחתים. ישנם שכועסים על הילדים, על הנכדים: הם כל כך עסוקים. הם היו יכולים לבוא יותר!

קשרי המשפחה מתהדקים

ברגע שמחליטים להוציא לאור ספר ביוגרפיה, ספר על החיים בתור מתנה לגיל 80  הקשרים בין הדורות מתהדקים. מספר פגישות ריאיון שהאדם מעלה בהם זיכרונות מעוררות אותו לזכור יותר, לחשוב יותר, לרענן חלקי הביוגרפיה "הרדומים" והחבויים שלו. ולפעמים אנשים קרובים קשורים בחלקים האלה.

"על הבת שלי הקטנה אני לא זוכרת. שתי הגדולות –כן. אבל לא על הקטנה. הכל מבולבל אצלי בראש.." אמרה לי גברת אחת כשכתבתי ספר על חייה.

היא חיפשה פתרון. תחילה היא חשבה לצרף את בתה לספר. כדי שזו תספר. אך לבסוף היא ביקשה מבתה להכין לה ראשי פרקים.

"היא תתן לי קווים כלליים וכך אני אזכר…", היא אמרה. וכך היה.

ספר על החיים – משפחה מייעצת

אדם מבוגר נוטה להתייעץ בהחלטות שיש להחליט בגיבוש טקסט הספר ובהוצאתו לאור. מה כן להכניס ומה כדאי להצניע? איך ללכת בין הטיפות ובכל זאת לספר כך שאיש לא יעל? והתמונות! מי יסרוק את התמונות? זה בוודאי יהיה הנכד הצעיר שמבלה את כל הזמן שלו לפני המחשב. ותמונת העטיפה? למי יש טעם הכי טוב?

רבות ההחלטות בתהליך הריאיון, הכתיבה וההפקה. ולא את כולן אפשר להחליט לבד, בלי עזרת אנשים קרובים. לצורך כך הם באים, יש פגישות. וגם מדברים קצת יותר. ולפעמים מגלים דברים שלא ידענו על הסבא או הסבתא שלו בני ה-80.

לפגישה ראשונה חינם ללא תהחייבות צרו קשר

לסרטונים של הסופרת מירי ליטווק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות