סופרת זכרונות

מירי ליטווק

מלבד ספרי פרוזה ותרגומי שירה הזדמן לי ללוות אנשים שונים במסע אישי של כתיבת סיפור חיים. אני מתמסרת לתהליך ונכנסת לנבכי הנפש של המספר בדרכו של סופר שחייב להכיר והלבין כל דמות, וכל פרט בסיפורו.  לב הדובר נפתח לפנַי ודרך הדלת הזאת הסיפור זורם אל קוראיו. עשיר, אמין, מדויק ומלא עוצמה.

מירי ליטווק

מלבד ספרי פרוזה ותרגומי שירה הזדמן לי ללוות אנשים שונים במסע אישי של כתיבת סיפור חיים. אני
מתמסרת לתהליך ונכנסת לנבכי הנפש של המספר בדרכו של סופר שחייב להכיר והלבין כל דמות, וכל
פרט בסיפורו.  לב הדובר נפתח לפנַי ודרך הדלת הזאת הסיפור זורם אל קוראיו. עשיר, אמין, מדויק
ומלא עוצמה.

צור קשר

ספר אישי בהזמנה – הזדככות

ספר אישי בהזמנה – הזדככות

 

למה ספר? – ספר אישי בהזמנה – סיבות

אנשים רוצים להוציא לאור ספר אישי בהזמנה מסיבות שונות.

יש שחושבים על הילדים והנכדים: "החיים שלהם שונים כל כך שהם מתקשים לדמיין את מה שאנחנו עברנו. חשוב שידעו, בין אם הם רוצים לדעת את זה עכשיו בין ירצו בעתיד. הרי אנחנו לא נהיה כדי לספר להם".

יש שרוצים להציג את ההישגים ולזכות במחמאות ובכבוד. אבל יש שרוצים לעשות סיכום. לחשוב, להרהר, לבחון ולתת משמעות. בגיל מתקדם הדבר הוא טבעי.

לספר כדי לספר, כדי להוציא, לפרוק, ולאו דווקא כדי לזכות בדברי שבח. כמו ספר אישי בהזמנה הוא מבחינה מסוימת מכתב לחבר. לחברים. לילדים. לבני הדור הצעיר. חשבון נפש. בגיל מסוים מבינים שהרוב כבר מאחור ורוצים לעשות סיכום.  

תהליך הזדככות

ההתבוננות פנימה מלווה בתהליך הזדככות. האדם מעביר בדמיונו ובמילים את אירועי חייו. הוא חווה אותם מחדש. מנקודת מבט של אדם בוגר, אחר, בעל ניסיון. גם אם מדובר באירועים קשים ובייחוד אם מדובר בכאלה, החוויה המחודשת מעניקה תחושת פורקן. האירועים והחוויות כמו עוזבים את האדם והוא חש שחרור והזדככות.

הכותבת היא נמען ואוזן קשבת

בתהליך העבודה עם אדם מקצועי שלוקח על עצמו גם את כל ההיבטים הטכניים האדם המספר משוחרר מייסורי הניסוח וארגון החומר. הוא יכול להתרכז ללא הפרעה בלספר את סיפורו. יש לו נמען, יש  לו מאזין קשוב: הכותבת והעורכת של סיפורו. כך הוא יכול להתמסר כל כולו לחוויה.

"למה את רוצה לעשות ספר?", שאלתי אותה.

היא היססה. היה לה קשה להסביר.

"כבד לי", היא אמרה לבסוף. "עברתי דברים קשים. קשים מאוד".

 

לערוץ היוטיוב של הסופרת מירי ליטווק

לפגישה ראשונה ללא תשלום צרו קשר

 לעמוד סופרת זיכרונות היכנסו כאן 

 

נגישות