ספר מעוצב - מתנה לגיל 80

ספר מעוצב – הפקה של ספר אישי

ספר אישי – מתנה לגיל ה-80

החלטתם להגיש לסבא ספר אישי על חייו כמתנה ליום הולדת 80.

עברתם את כל התהליך. פגישות הראיון, איסוף החומר, הכתיבה והעריכה. עכשיו הגעתם להוצאה לאור של הסיפור. איך ומה עושים?

השפעת העיצוב?

עיצובו של הספר משפיע על הרושם הכולל שנוצר. מראה הספר עשוי לעורר את החשק לקרוא בו. ולא תמיד היותר יקר הוא יותר טוב.

חשוב שהפקת הספר המעוצב תהיה מדוקדקת ולא מרושלת. לכן יש להפקיד את העבודה בידי בעל מקצוע. לפני שאתם מחליטים בקשו לראות את הספרים שכבר עיצב והפיק.

ספרי ההפקה – נייר, תמונה, אותיות

מי שלא מעורה בסודי המקצוע אולי לא ידע לעמוד על הפרטים. הוא לא יוכל לומר במדויק למה הספר המעוצב נראה יותר או פחות טוב מן האחרים. האם זה מיקום הטקסט על פני הדף? האם זה גודל תיבת הטקסט? איכות התמונות? עריכת התמונות ומיקומן?

נייר דק מידי שנבחר משיקולי חסכון עלול ליצור רושם של חוברת פרסום ולא של ספר מעוצב. אותיות גדולות מידי במרווחים גדולים על נייר מבריק עלולות לרמוז שאין הרבה מה לקרוא כאן. ואולי הכסף מנסה לפצות על דלות התוכן.

 

בחירת העטיפה

בחירת העטיפה גם היא חשובה. אל לכם לפול בפח שהרבה מעצבי ספרים בהוצאות הגדולות והמפורסמות טומנים ללקוחותיהם. חשבתם לשים תצלום של אדם אהוב על העטיפה? או של עצמכם? בחירה כזאת תהיה לכן נעימה. עבורכם זה משהו אישי. סבא שאתם מכירים ואוהבים. או אני כשהייתי צעירה – מה יותר נעים מזה?

לא כך ירגיש הצופה הלא מעורב. והוא הקורא הפוטנציאלי של הספר שלכם. עבורו התצלום הזה עלול להיות רק תצלום ישן ומהוה. בלי רומנטיקה ובלי סנטימנטליות. לכן רצוי להיעזר בבעל מקצוע שיש לו עין אמנותית וטעם טוב. אל תפחדו משינויים בתמונה. בחירת קטע מתוך תמונה או שינויים בצבעים.

אם יש באפשרותכם להסתייע בשירותי מאייר או להשתמש בתמונה של צייר יהיה זה לטובה. יצירה טובה מעבירה תמיד יותר מאשר צילום מצוין.

לפגישה ראשונה חינם צרו קשר

להשאיר תגובה

20 − ten =