כריכת הספר Civility המדריך להתנהלות חברתית

Civility המדריך להתנהלות חברתית

Civility

המדריך להתנהלות חברתית –

כתיבה ועריכה ספרותית: מירי ליטווק –

תמי לנצוט-ליבוביץ' תלמידה של יועצת הנימוסים המיתולוגית חנה בבלי פורשת בספר זה את תורתה ושיטתה. מהם הכללים להתנהגות ונוהג בחברה, במשפחה בעסקים שבאמצעותם אנו יוצרים את הדימוי של עצמנו בקרב האנשים שאנו באים אתם במגע.

מתוך הספר:

"אתם נמצאים במסיבה שנערכת לכבוד אישיות ציבורית ידועה ומפורסמת. הבית מרווח ומעוצב היטב. חצר רחבה וירוקה פרושה סביבו. האווירה כאן נעימה וחגיגית. כיבוד אנין שערוך ביופי רב מצטרף לעונג החברתי.

כולם בצפייה. מחכים לאישיות המפורסמת שלכבודה נערכת המסיבה. סקרנות ומתח באוויר. כולם מחכים. גם אתם.

לפתע מבטכם נמשך אחרי גבר צעיר שנכנס לרחבת האירוח. עיני האורחים מכוונים אליו. מראהו מרשים. הוא לבוש בטעם. הוא לא מכיר את האנשים כאן, זה ניכר מייד, אך אין הדבר מפריע לו להיכנס לתוך החדר, להצטרף לשיחה המתנהלת בקבוצה קטנה של נוכחים, ואחר כך לקשור שיחה עם אחת הנשים היותר בולטות והמעניינות שהגיעה למסיבה לבדה.

אנשים מתגודדים סביב האיש. הוא מושך מבטים ומעורר עניין. מדוע? מה כל כך ממגנט בנוכחותו של איתן? הוא לא צעיר במיוחד, הוא לא יפה במיוחד ויש כאן שלבושים ביתר הידור. התואר, התפקיד או הממון אינם אלה שמושכים אליו את הנוכחים, הרי הם לא מכירים אותו. אך משהו… משהו בו קורן, אומר הערכה ונינוחות. הוא פונה לאורחים בדרך נעימה אך לא מתרפסת, הוא בולט אך איננו קולני או המוני. הוא מנומס אך אינו חלקלק…"

להשאיר תגובה

10 + 1 =